17 Mayıs 2021 Pazartesi

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

21 Eylül 2020 Pazartesi 18:20
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taẟınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAẞINMAZIN
Özellikleri : Muẟ, Merkez, Yeẟilce Mahallesi, 157 ada, 3 parsel sayılı taẟınmazın C.Blok Zemin kat,
13 nolu bağımsız bölüm satıẟa konu olup, 1.676,97 m2 ana taẟınmaz yüzöçümlü taẟınmazın arsa yapı 4/123 tür. Dükkan vasıflıdır. Borçlu adına tam hisselidir. Satıẟa konu dükkanın bürüt alanı 295 m2, net alanı 250 m2 dir. Yapı yaklaẟık 18 yıllık olduğundan yıpranma payı yaklaẟık %20'dir. Zemin katında yer alan dükkanlar tek hacim olarak kullanmaktadırlar. Dükkanın zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Dıẟarı bakan cephesi alüminyum doğrama çerçeveli camdır. Dükkanlar, doğalgazlı kombi sistemlidir. Satıẟa konu taẟınmaz Muẟ İlinin en iẟlek caddelerinde olan Millet Caddesi ve çarẟı merkezine yakın konumda yer almaktadır. Taẟınmazın üzerinde bulunduğu parsel her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taẟınmaza 240.000,00 TL değer biçilmiẟtir.
Adresi : Millet Caddesi, Fırat Yapı Kooperatifi C Blok, Zemin Kat 13 Nolu Bağımbız Bölüm.
Muẟ Merkez / MUẞ
İmar Durumu : Var , İnẟaat tarzı İmar planında, ayrık nizam 6 kat konut+ticari saha içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki ẞerhler :
1. Satıẟ Günü : 27/10/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satıẟ Günü : 25/11/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satıẟ Yeri : Muẟ Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karẟısı
Merkez/Muẟ

2 NO'LU TAẞINMAZIN
Özellikleri : Muẟ, Merkez, Yeẟilce Mahallesi, 157 ada, 3 parsel sayılı taẟınmazın B.Blok Zemin kat,
15 nolu bağımsız bölüm satıẟa konu olup, 1.676,97 m2 ana taẟınmaz yüzöçümlü taẟınmazın arsa yapı 1/123 tür. Dükkan vasıflıdır. Borçlu adına tam hisselidir. Satıẟa konu dükkanın bürüt alanı 60 m2, net alanı 55 m2 dir. Yapı yaklaẟık 18 yıllık olduğundan yıpranma payı yaklaẟık %20'dir. Zemin katında yer alan dükkanlar tek hacim olarak kullanmaktadırlar. Dükkanın zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Dıẟarı bakan cephesi alüminyum doğrama çerçeveli camdır. Dükkanlar, doğalgazlı kombi sistemlidir. Satıẟa konu taẟınmaz Muẟ İlinin en iẟlek caddelerinde olan Millet Caddesi ve çarẟı merkezine yakın konumda yer almaktadır. Taẟınmazın üzerinde bulunduğu parsel her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taẟınmaza 60.000,00 TL değer biçilmiẟtir.
Adresi : Yeẟilce Mahallesi, Millet Caddesi, Fırat Yapı Kooperatifi B Blok, Zemin Kat 15 Nolu
Bağımsız Bölüm. Muẟ Merkez / MUẞ
İmar Durumu : Var , İnẟaat tarzı İmar planında, ayrık nizam 6 kat konut+ ticari saha içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki ẞerhler :
1. Satıẟ Günü : 27/10/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satıẟ Günü : 25/11/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satıẟ Yeri : Muẟ Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karẟısı
Merkez/Muẟ

3 NO'LU TAẞINMAZIN
Özellikleri : Muẟ, Merkez, Yeẟilce Mahallesi, 157 ada, 3 parsel sayılı taẟınmazın B.Blok Zemin kat,
17 nolu bağımsız bölüm satıẟa konu olup, 1.676,97 m2 ana taẟınmaz yüzöçümlü taẟınmazın arsa yapı 1/123 tür. Dükkan vasıflıdır. Borçlu adına tam hisselidir. Satıẟa konu dükkanın bürüt alanı 39 m2, net alanı 35 m2 dir. Yapı yaklaẟık 18 yıllık olduğundan yıpranma payı yaklaẟık %20'dir. Zemin katında yer alan dükkanlar tek hacim olarak kullanmaktadırlar. Dükkanın zemini seramik, duvarları saten boyalıdır. Dıẟarı bakan cephesi alüminyum doğrama çerçeveli camdır. Dükkanlar, doğalgazlı kombi sistemlidir. Satıẟa konu taẟınmaz Muẟ İlinin en iẟlek caddelerinde olan Millet Caddesi ve çarẟı merkezine yakın konumda yer almaktadır. Taẟınmazın üzerinde bulunduğu parsel her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taẟınmaza 40.000,00 TL değer biçilmiẟtir.
Adresi : Muẟ İli, Merkez İlçesi, Yeẟilce Mahallesi, Millet Caddesi, Fırat Yapı Kooperatifi. Muẟ
Merkez / MUẞ
İmar Durumu : Var , İnẟaat tarzı İmar planında, ayrık nizam 6 kat konut+ticari saha içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki ẞerhler :
1. Satıẟ Günü : 27/10/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satıẟ Günü : 25/11/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satıẟ Yeri : Muẟ Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karẟısı
Merkez/Muẟ
Satıẟ ẟartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden
önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satıẟ giderlerini geçmek ẟartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beẟinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satıẟ giderlerini geçmesi ẟartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satıẟ talebi düẟecektir.
2- Artırmaya iẟtirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satıẟ peẟin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taẟınmazın aynından doğan vergiler satıẟ bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satıẟ tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eẟya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaẟmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satıẟ bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- ẞartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satıẟa iẟtirak edenlerin ẟartnameyi görmüẟ ve münderecatını kabul etmiẟ sayılacakları, baẟkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1235 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze baẟvurmaları ilan olunur.16/09/2020
 


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Muş Manşet olarak belediye seçim anketi yapmalı mıyız?

  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • Muş Manşet Gazetesi - Muş Haber - Yerel Haber - Son Dakika Haberleri - Güncel Haber - Muş Haberleri - Muş - 30 Ekim 2020 Manşeti
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV