30 Ekim 2020 Cuma

MUŞ BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ocak 2020 Perşembe 19:24
MUŞ BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
İdarenin
a) Adresi : Minare Mahallesi Belediye Caddesi No:2 49100 - MERKEZ/MUŞ
b) Telefon ve faks numarası : 4362121281 - 4362125415
c) Elektronik Posta Adresi : info@mus.bel.tr
ç) İhale dokümanının görülebileceği adres : Muş Belediyesi İhale Birimi
1- Mülkiyeti Belediyemize ait olan Karasu Köprüsü yanında bulunan Mezbaha, Müştemilatı ve Alanı 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu 37. maddesi gereğince kapalı teklif (bilahare açık artırma) usulü ile 10 (On) yıllığına kiraya verilmek üzere Belediyemizce ihaleye çıkarılmıştır.
2- İhale, 11/02/2020 günü saat 10:00'da Muş Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılacaktır.
3- İhalelerde uygun teklif veren istekli kesinleşen ihale kararı tebliğinden sonra 15 gün içerisinde sözleşme için gerekli belgeler tamamlanıp, 10 yıllık bedel üzerinden ihale damga vergisi, İhale karar pulu ve kesin teminat yatırıldıktan sonra sözleşme imzalanır. . İdare ile sözleşme imzalanmasını müteakip 30 (Otuz) gün içerisinde yılsonuna kadar (31/12/2020) kira bedeli idareye peşin olarak ödenecektir. Her yıl Ocak ayının sonuna kadar 1(Bir) yıllık kira bedeli peşin olarak ödenir. Her yıl Ocak ayı sonuna kadar 1(Bir) yıllık kira bedelinin ödenmemesi halinde % 6’lık kesin teminat irad kaydedilerek sözleşme fesh edilir.
4- Mezbaha Binası ve Alanının yıllık muhammen kira bedeli ve geçici teminat miktarları aşağıya belirtilmiştir.
SIRA NO:          NİTELİĞİ:              TOPLAMALANI        YILLIK MUHAMMEN BEDEL          GEÇİCİ TEMİNAT
1        MEZBAHA BİNASI VE ALANI  3.500M2                  72.000,00 TL(KDV Hariç)              2.160,00 TL
NOT: - Kira verilen Mezbaha Binası ve Alanı idare tarafında her zaman denetlenebilecek ve sözleşmede belirtilen kullanım amacının dışında kullanılması kesinlikle yasaktır, kullanılması halinde % 6’lık Kesin Teminat irad kaydedilerek, sözleşme fesh edilecektir.
- Kiralanan taşınmazların İdarenin izni olmadan hiçbir şekilde 3. Şahıslara devir yapamaz, yapılması halinde % 6’lık Kesin Teminat irad kaydedilerek, sözleşme fesh edilecektir.
- Kiralanan taşınmazın tamamında elektrik ve su abonelik işlem giderleri ve aylık tüketim giderleri kiracı tarafından ilgili kuruma yatırılacak olup, abonman işlemleri yapılmaması halinde % 6’lık Kesin Teminat irad kaydedilerek, sözleşme fesh edilecektir.
- Kiraya verilen taşınmazın teknik şartnamede belirtilen kapalı ve açık kullanım alanlarının dışında herhangi bir faaliyet gösteremez, belirtilen alanın dışına taşamaz ve taşması halinde % 6’lık Kesin Teminat irad kaydedilerek, sözleşme fesh edilecektir.
- İhale İlanında değinilmeyen hususlara, İdari ve Teknik Şartnamede yer verilmiştir.
5- İhaleye ilişkin şartname bedeli 500,00 TL (Beş Yüz Türk Lirası) olup, şartname İdarenin belirtilen adresindeki merkez hizmet binasında İhale İşleri Servisinde bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların şartname ve eklerini Mali Hizmetler Müdürlüğünden satın almaları zorunludur.
6- İhale konusu kiraya verilecek olan Mezbaha iştirakçiler tarafından görülebilecektir.
7- İhaleye ilişkin son başvuru tarihi: 11.02.2020 ve saat 10:00'da olup, başvurular Muş Belediyesi İhale İşleri Servisine yapılacaktır. Bu tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
8- İhaleye katılabilmek için gereken belgeler ve yeterlilik kriterleri
İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgelerin teklifleri kapsamında sunmaları gerekir.
9.1. Gerçek kişilerin sunması gereken yeterlilik belgeleri
a) Nüfus cüzdan fotokopisi.
b) Noter tasdikli imza beyannamesi,
c) Tasdikli nüfus kayıt örneği( İkametgâh adresi yazılı olarak ilgili Nüfus Müdürlüğünden veya e-devletten alınacak)
d) Bu şartnamede belirlenen tutarda geçici teminat tutarının idarenin ilgili banka hesabına veya idarenin tahsilât veznelerine yatırıldığına dair makbuzu.
e) Vekâleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş, ihaleye katılmaya ilişkin Noter onaylı vekâletnameyle vekili noter tasdikli imza beyannamesi.
f) İsteklinin ortak girişim olması halinde, bu şartname ekinde yer alan standart forma uygun iş ortaklığı beyannamesi (istekli üzerinde ihale kalması halinde ortaklarca imzalı ortak sözleşmesi verilecektir.) Ayrıca grubun bütün ortakları idare ile yapacakları ihale sözleşmesini şahsen veya vekilleri vasıtasıyla imzalayacaklardır.
g) Doküman alındı belgesi (Tahsilât makbuz fotokopisi)
h) Belediyemize borcu olmadığına dair, ilişik kesme belgesi.
i) Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvan Bilgi Sisteminde (HBS) kaydı olduğuna dair işletme belgesi
j) İl sınırları içerisinde en az 3 yıl ve üzeri Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı kesimhane veya mezbaha ruhsatı
k) Adına kayıtlı; 1 adet 5000 cc ve üstü motor hacimli en az 10.000 kg. ve 1 adet 2000 cc ve üstü motor hacimli en az 1.500 Kg. istiap hadli kapalı kasa karkas et taşıma tertibatlı, soğutmalı (frigofrik) et nakil araç ruhsatı
l) Tarım ve Orman Bakanlığından alınan Canlı Hayvan Ticareti yapan satıcının Çalışma İzin Belgesi
9.2- Tüzel Kişilerin sunması gereken yeterlilik belgeleri
a) Kayıtlı bulunduğu ticaret ve/veya sanayi odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,
b) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza sirküleri;
c) İlgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
d) Bu şartnamede belirlenen tutarda Geçici Teminat tutarının idarenin ilgili banka hesabına veya idarenin tahsilât veznelerine yatırıldığına dair makbuzu
e) Vekâleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş, ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekâletname ile vekilin noter tasdikli imza sürküsü beyannamesi,
f) İsteklinin ortak girişim olması halinde, bu Şartname ekinde yer alan standart forma uygun iş ortaklığı beyannamesi.(İstekli üzerine ihale kalması halinde ortaklarca imzalı ortaklık sözleşmesi verilecektir.) Ayrıca, grubun bütün ortakları idare ile yapacakları ihale sözleşmesini şahsen veya vekilleri vasıtasıyla imzalayacaklardır.
g) Doküman Alındı Belgesi.
h) Belediyemize borcu olmadığına dair, ilişik kesme belgesi
i) Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvan Bilgi Sisteminde (HBS) kaydı olduğuna dair işletme belgesi
j) İl sınırları içerisinde en az 3 yıl ve üzeri Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı kesimhane veya mezbaha ruhsatı
k) Tüzel kişi adına kayıtlı; 1 adet 5000 cc ve üstü motor hacimli en az 10.000 kg. ve 1 adet 2000 cc ve üstü motor hacimli en az 1.500 Kg. istiap hadli kapalı kasa karkas et taşıma tertibatlı, soğutmalı (frigofrik) et nakil araç ruhsatı
l) Tarım ve Orman Bakanlığından alınan Canlı Hayvan Ticareti yapan şirketin Çalışma İzin Belgesi
10-İHALEYE KATILAMAYACAK OLANLAR:
A. İhaleyi yapan idarenin;
a . İta amirleri
b . İhale işlemlerini hazırlayan, yürütmek, sonuçlandırmak ve denetlemekle görevli olanlar,
c . (a) ve (b) bentlerinde belirtilen şahısların eşleri ve ikinci dereceye kadar (ikinci derece dâhil) kan ve sihri hısımları,
d . (Değişik alt bent: 02/03/1984 -2990/2 md) (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilen şahısların ortakları (bu şahısların yönetim kurulunda görevli olmadıkları anonim ortaklıklar hariç)
B. Bu Kanunun ve diğer kanunlardaki hükümler gereğince geçici veya sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olanlar.
C. İhale ilanında bahsedilen evrakları belirtilen süreye kadar teslim etmeyenler ya da eksik teslim edenler,
11-İhale komisyonu sıfatıyla hareket eden Belediye Encümeni uygun bedeli tespitte ve ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
 


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Muş Manşet olarak belediye seçim anketi yapmalı mıyız?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • Muş Manşet Gazetesi - Muş Haber - Yerel Haber - Son Dakika Haberleri - Güncel Haber - Muş Haberleri - Muş - 29 Ekim 2020 Manşeti
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV