24 Şubat 2020 Pazartesi

2019-2020 YILI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin 2019-2020 yılı Eğitim Öğretim yılı başlaması nedeniyle şube müdürleri ve okul müdürleriyle hazırlık toplantısı yaptı. Toplantıda personellerin çalışma programı ve öğrencilerin geleceklerine nasıl hazırlanmaları hakkında konuşmalar yapıldı

06 Eylül 2019 Cuma 18:06
2019-2020 YILI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin 2019-2020 yılı Eğitim Öğretim yılı başlaması nedeniyle şube müdürleri ve okul müdürleriyle hazırlık toplantısı yaptı. Toplantıda personellerin çalışma programı ve öğrencilerin geleceklerine nasıl hazırlanmaları hakkında konuşmalar yapıldı

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Merkez Okul Kurum Müdürlerinin katılımı ile Muş Öğretmenevi toplantı salonunda 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı sene başı hazırlık çalışmaları gözden geçirilmesi ve değerlendirilmesi toplantısı gerçekleştirildi.
Müdür Engin, Milli Eğitim camiasının bir takım olduğunu ve bir takım halinde çalışması gerektiğini söyledi. Okul idarecilerinin mesai saatlerine dikkat etmelerini ve okullarda hiçbir aksaklığa meydan verilmemesini söyleyerek, Okul müdürlerinin okulları için yapması gerektiği iş ve işleyişlerini tamamlayıp okulları hazır hale getirmesini ve 09.09.2019 tarihinde Okula yeni başlayacak olan Anasınıfı, Hazırlık Sınıfı, 1. Sınıf ve 9. Sınıf öğrencilerinin uyumu için ön hazırlıkların tamamlanarak okulların hazır hale getirilmesine dikkat çekti.
Okul müdürlerinin okullardaki denetim ve kontrollerine önem veren Müdür Engin konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ders kitaplarının dağıtımı yapıldı, öğrenciler ders başı yaptığı gün ders kitaplarını masasının üstünde görecek. Okullarımızda devam eden onarım işleri bitmek üzere. Seçmeli derslerde milletin değerleri dikkate alınmalıdır. Okulların her tarafı okul idarecileri tarafından kontrol ve denetim altında tutulacak hiçbir aksaklığa meydan verilmeyecektir. Okul Aile birliklerini etkin bir şekilde kullanalım.
Kamu kaynaklarının ihtiyaçlar doğrultusunda etkin kullanılması için "Etkin Yönetim" 'in şart olduğunu, kaynakların belirlenmiş kanun ve yönetmelikler doğrultusunda, tahsisi ve kamu harcamalarının kalitesinin artırılması konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Kamu kaynaklarını etkili, ekonomik ve verimli kullanacağız. Yaptığımız tüm iş ve işlemleri saydam ve hesap verilebilir bir düzeyde yapacağız. Bütün okul müdürlerinin mutlaka veli ev ziyaretlerinde bulunması, okul idaresinin velilerle iş birliği içerisinde olmalarının, öğrenci ve velilere karşı hoşgörü içerisinde olunmasını gerekir” dedi.
“OKULLARDA SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER YAPILACAK”
Müdür Engin konuşmasının devamında tüm okullarda sosyal ve kültürel faaliyetlerin olmasını önemine değinerek; "Ortaokuldan Liseye geçiş tercih sırasında herhangi bir okula yerleşmeyen öğrenciler varsa bunların tespiti yapılıp, öğrenci ve ailesi ile irtibata geçip mutlaka bir liseye yerleşmesi için başvuru yapmalarını sağlayalım, açıkta öğrencinin kalmaması için bütün çabaları seferber edelim. Haftalık ders programı yapılırken özel ihtiyacı olan öğretmenlerin bu özellikleri göz önünde bulundurularak buna göre ders dağıtımlarını yapalım.
2019 yılından itibaren Okul Öncesi zorunlu hale gelecek, Okul Öncesi Eğitimin zorunlu olması nedeniyle bütün okulların mutlaka okul bünyesinde okul öncesi sınıflarının açılması için hazırlık yapalım. Değerler Eğitimi, Değerlerimizi çocuklarımıza benimsetmek, kavratmak ve bu konu ile ilgili çeşitli okullarda örnek uygulamalar yaparak, çocuklarımızın değerlerimizle yaşamasını sağlamayı amaçlıyoruz. Çünkü bizler değerlerimizle kıymetliyiz. Biz insan olarak et kemikten yaratılmışız. Ancak değerlerimiz, duygularımız, düşüncelerimiz, hal ve hareketlerimiz bizi değerli kılar. Bu konuda okullarımızda çalışmalar yapmalıyız. Öğrencilere Değerler Eğitiminin önemini anlatarak, Değerler Eğitimi devamı için gerekli gerekli hazırlıkların yapılmalıdır. Modern dünyaya ayak uydurmak için, bu modern dünyada bizde varız diyebilmemiz için eğitimde çok çalışmalıyız.
Bütün okullarımız mutlaka sosyal, kültürel faaliyet etkinlikleri yapacaklar, bu etkinlikler öğrencilerin kendileriyle barışık olmalarını, boş zamanlarını iyi geçirmelerini sağlayacaktır. Öğrencilerin başarısını artıracak seminer, sohbet, sosyal ve kültürel etkinlikler yapacağız. Okullarımızdaki rehber öğretmenlerin aktif çalışması, öğrencilere sürekli verimli ders çalışma, mesleğe ve bir üst öğrenim kurumuna yönlendirme ve kişisel gelişim konularında seminer verilmesi sağlayıp, öğrencilerin sorunlarıyla zamanında ve yakından ilgileneceğiz. Okullarımızda açılacak Destekleme ve Hazırlık kurslarını mutlaka program doğrultusunda yapacağız” şeklinde konuştu.
Daha sonra Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Milli Eğitim Şube Müdürleri kendi alanlarıyla ilgili sunumla bilgilendirme ve durum değerlendirmesi yaparak her alanda yapılacak çalışmalar ve hedefler belirlendi. Okul müdürlerinin sorunları dinlenerek problem ve istekleri alınıp değerlendirmeler yapıldı.
Müdür Engin, dilek ve temennilerde bulunarak 2019-2020 Eğitim Öğretimin bütün ülkeye hayırlı olmasını dilerken, bu yılın sevgi yılı olması dileğiyle konuşmasını sonlandırdı.
 


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Muş Manşet olarak belediye seçim anketi yapmalı mıyız?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • Muş Manşet Gazetesi - Muş Haber - Yerel Haber - Son Dakika Haberleri - Güncel Haber - Muş Haberleri - Muş - 24 Şubat 2020 Manşeti
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV